do:
Eur / hod.

Kde a ako hľadať letnú brigádu?

Kde a ako hľadať letnú brigádu?

30.06.2021

Leto sa začalo, škola skončila... Miesto toho, aby si celé leto premrhal doma pri mobile, čo tak si niečo navyše zarobiť? V článku sa dozvieš, ako správne vyhľadávať brigády a ako bonus pripájame i top kategórie, v ktorých sa môžeš na leto zamestnať!

Leto je najvhodnejší čas na to, aby si začal brigádovať, nezaťažuje ťa škola a navyše si môžeš zarobiť svoje vlastné peniažky, ktoré môžeš ľubovoľne míňať. Existuje skutočne široké spektrum profesií v ktorých sa s brigádou môžeš realizovať – od kancelárie až po práce na stavbe. Podľa tvojich schopností a záujmu si môžeš vybrať kategóriu, v ktorej by si chcel brigádovať.

 

Brigáda na Slovensku

Momentálne sa po pandémií rôzne firmy a podniky začínajú opäť rozbiehať a hľadajú mladé posily. Prečo nevyužiť takejto situácie? V prvom rade ide hľadanie o vypomáhanie v gastre, ako čašník/ výpomoc v kuchyni. Si komunikatívny, vytrvalý a trpezlivý? Vyskúšaj takúto prácu, plat je vždy veľmi štedrý a pri dobrej práci zákazníci nezabúdajú ani na prídavok. 

Prípadne sa ešte ponúka práca na predajniach, ako asistent predaja, keďže tie rovnako ako reštaurácie a bary potrebujú nový reštart, ku ktorému môžeš aj ty pomôcť.

Leto však prináša o dosť širšiu škálu možností, ale keďže sú podmienky pre prácu, teda i brigádu stále veľmi obmedzené nie je možné hneď tento rok navrátiť všetko do starých koľají. stále je možnosť brigádovať alebo dobrovoľničiť na festivaloch, ale počty účastníkov sú obmedzené na nízky počet, takže radíme : Čím skôr, tým lepšie!

 

Brigády v zahraničí

Ako to bude tento rok s brigádovaním v zahraničí? Pravdepodobne bude potrebné byť buď zaočkovaní (teda mať aj platný Covid Pass) alebo negatívny PCR test. Presné informácie vždy hľadaj u nádejného zamestnávateľa, on musí mať všetky informácie

Problém je všakv  tom, že brigád v zahraničí je v tomto čase veľmi málo. Takže, ako platí obyčajne pri všetkých brigádach : je potrebné neotáľať a ozvať sa ihneď, ako sa ti brigáda pozdáva.

 

Over si brigádu, o ktorú máš záujem!

Kontrolu brigád má na starosti stránka, dnes sú však podvody veľmi dobre kamuflované a vedia prelstiť i počítačový systém. V každom prípade, hlavnoou úlohou a vlastne aj každého osobnou povinnosťou, kto brigádu hľadá je naštudovať si o zamestnávateľovi i o práci čo najviac. Preto si radšej prever zamestnávateľa cez prehliadač, nájdi si recenzie na brigádu a podobne, ešte predtým,ako budeš odosielať osobné informácie. Najčastejšie ide o chytáky typu: zaplaťte predom za cestu alebo nejaký produkt,investujte a pod. Podrobnosti o takýchto podvodoch nájdeš v našom článku

 

Ako kontaktovať zamestnávateľa? 


Na našej stránke kontakt na zamestnávateľa nájdete po rozklinutí inzerátu na brigádu. Potrebné je mať aktívny účet, aby sa kontakt objavil. Ak sa vám to podarilo, neváhajte zamestnávateľa kontaktovať. 

Účet si jednoducho vytvoríš priamo po otvorení hlavnej stránky:

 

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žlté políčko "Registrácia" stačí rozkliknúť a vybrať si či sa chceš zaregistrovať ako "brigádnik" alebo 

 "zamestnávateľ". Obe registrácie sú zdarma.

 

 Po vytvorení účtu budeš čakať na verifikačný kód, ktorý ti príde na zadanú e-mailovú adresu. Prihlásiť

 sa môžeš do vyznačeného poľa, kde zadáš login/ svoj e-mail a následne heslo.

 

 Zamestnávateľovi sa dá poslať automatická žiadosť o brigádu. Ak sa chceš realizovať sám na tejto správe, nezabudni na slušné pozdravenie a hlavne, vyjadrovať sa spisovne. Gramatické hrudky nikomu nie sú sympatické a pri posielaní žiadosti je aj prvý dojem veľmi dôležitý. 

Ak sa v podmienkach inzerátu píše, že je potrebné odoslať životopis (niekedy i motivačný list), nezabudni ich pripojiť ako prílohu k správe. Dnes máš možnosť si svoj životopis vytvoriť aj u nás. 

V neposlednom rade: prekontroluj komu si tieto dokumenty a žiadosť odoslal. Nemálo ľuďom sa stáva, že ich odošlú nesprávnemu adresátovi a správy tým pádom nikto neprečíta. Je to márny krok a sám seba oberáš o čas, kedy si sa už mohol prichystať na pohovor alebo čakať na pokyny. 

 

Ako vyhľadať brigády?

 Brigáda sa dá vyhľadať podľa tvojej predstavy, jediné, čo stačí je nastaviť si svoje požiadavky:

Image

  

Alebo si ich vyhľadať podľa už prednastavených kategórií: ako sú Brigády na Slovenska / Brigády v zahraničí a napokon Brigády podľa krajov, kategórií a zamestnávateľov 

Image

 

Takže, ak si si ešte stále nenašiel nijakú brigádu na leto, prípadne aí do budúcna, neváhaj a hľadaj ihneď. Brigády pomáhajú mladým ľuďom v raste, získavaní priateľov a hlavne zaujímať sa o svoje finančné výdavky a ako s nimi zaobchádzať. Možno sa ti na  prvýkrát nepodarí uloviť tú najvhodnejšiua najpohodlnejšiu, ale vždy si pamätaj, že každá jedna ťa vie naučiť niečomu,čo vieš využiť i neskôr. 

 

Ak si nie si istý svojimi schopnosťami, môžeš vyskúšať náš Simulátor pracovného pohovoru, ktorý pokrýva rôzne kategórie brigád, ako hostesing, aupair, IT programátor...

 

Ponúkame tiež ONLINE KURZY, zamerané na soft skills finančnú gramotnosť. Obidva kurzy sú pre teba úplne zdarma, podmienkou je sa u nás iba zaregistrovať.

 

Ak začnej brigádovať už teraz, nestane sa niečo také ako prázdna kolónka pracovných skúseností v životopise keď doštuduješ. Brigáda má svoje pozitíva i negatíva, podtstané je, čo si z nej zoberieš. 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis