do:
Eur / hod.

Napíšte presvedčivý pracovný inzerát

Napíšte presvedčivý pracovný inzerát

10.02.2022

Zamestnávatelia, na toto nemôžete zabudnúť! Ako môžete prilákať viac brigádnikov na svoj inzerát? Spomenieme aj povinnosti a pomôcky pre zatraktívnenie vašej pracovnej ponuky.

Pridali ste nový inzerát a nikto sa vám neozýva? Problém môže byť vo vašom inzeráte. Spoločne sa pozrieme, ako správne napísať funkčný  inzerát.

 

Napíšte, akú pracovnú pozíciu v inzeráte ponúkate

V nadpise inzerátu musí byť názov brigádnickej pozície, ktorú ponúkate. Držte sa jednoduchosti. Nesnažte sa z pracovnej pozície robiť niečo čím nie je. Čím jasnejšie brigádnikovi bude o akú pracovnú pozíciu s zaujíma, tým skôr sa vám ozve. Miesto kreatívnych rozvitých slovných spojení typu Hľadáme počítačového mága, zjednodušte a konkretizujte pozíciu na : Hľadáme IT programátora junior. 

 

Do akej profesie brigáda zapadá?

Do akej profesie zapadá ponuka vašej brigády? Môžu to byť administratívne práce, finančné služby, opatrovanie aleto informačné technológie. Niektorí brigádnici si brigády hľadajú prvotne podľa kategórie alebo odboru, ktorí doštudovali alebo v ňom pracovali predtým. 

Kategorizovaním brigády môžete brigádnikovi uľahčiť hľadanie a to znamená, že je aj vyššia šanca, že vás nájde. 

 

Image

Popis pozície musí byť krátky a výstižný

Na úvod v popise brigády môžete jednou, maximálne dvomi vetami opísať svoju firmu.

Najdôležitejšie z celého odstavca je, aby ste sa vyjadrili k popisu brigády. Buďte stručný a výstižný. Odporúča sa 5 až 10 viet o podstate brigády a aký prínos má pre vašu firmu.

Opis brigády je najdôležitejšou časťou inzerátu, pretože tým môžete zaujať potenciálneho uchádzača. Musíte brigádnika osloviť a nenudiť! Povedzte mu, prečo by brigáda u vás mala by byť lepšia než akákoľvek iná.

 

Aký typ zmluvy ponúkate?

Vyberte si, aký typ zmluvy ste schopný ponúknuť. Pomôže to špecifikovať vaše požiadavky na uchádzača. Po otvorení inzerátu bude každému jasné, či môže prijať zmluvu o práci študenta, prácu na živnosť, prácu na dohodu a pod. 

V inzeráte pritom môžete uviesť viacero typov zmlúv, v prípade, že sa vám ozvú rôzne vekové skupiny, zamestnaní či nezamestnaní alebo študenti - im následne môžete prispôsobiť typ zmluvy. 

 

Kam a kedy sa má brigádnik dostaviť?

Definujte miesto brigádovania, aby kandidáti vedeli, kam je nutné sa dostaviť. Navyše zaradenie brigády pod špecifický kraj môže uľahčiť vyhľadávanie brigádnikom. Opäť sa tak vaša ponuka stane dostupnejšou.

Určite aj dátum nástupu, aby brigádnici vedeli, kedy ich brigáda začína.

 

Ako budete brigádnikov odmeňovať?

Budete svojich brigádnikov vyplácať od hodiny alebo úlohovo?Pri časovej sadzbe pripíšte sumu za hodinu (alebo deň, týždeň, mesiac). Suma sa väčšinou udáva v brutte.

Opäť, buďte úprimný a napíšte pravdivú sumu. Neklamte a nelákajte brigádnikov na prázdne sľuby.

 

Závažnému obvineniu inak čelíte pokiaľ na zmluve brigádnikovi predstavíte falošnú sumu na vyplatenie a v skutočnosti dostane menšiu.

Na našej stránke navyše funguje možnosť označiť falošný inzerát, kam spadajú podvody a inzeráty s nepravdivými informáciami o brigáde. Po oboznámení sa s nekalými praktikami niektorých zamestnávateľov sa inzerát ihneď zmaže.

Buďte priateľský a úprimný k svojim brigádnikom.

 

Premyslite si, aké kritériá kladiete na nového brigádnika

Ďalšia dôležitá časť inzerátu. Kriticky zhodnoťte, ktoré vlastnosti, zručnosti a skúsenosti sú pre túto pracovnú pozíciu dôležité. Čo naozaj vyžadujete od svojho brigádnika a v akej miere. Musí byť brigádnik tímový hráč? Potrebuje ovládať angličtinu? Je komunikatívny? Ak chcete, aby vám brigádnici najprv poslali životopis a motivačný list, tak to napíšte.

Snažte sa špecifikovať vašu brigádu a teda aj uchádzača. Vyhnete sa tým nevhodným životopisom a nebudete zbytočne oberať o čas seba, ani ich.

 

Aktualizujte si kontaktné údaje


Po zmene zamestnanca, čo má na starosti váš účet na inzerčnom postály, keď meníte operátora alebo ste zabudli heslo od vášej e-mailovej schránky - vždy si musíte zmeniť kontaktné údaje k inzerátu. V prípade núdze je možné kontaktovať admina.

Ak sa vám nikto z brigádnikov neozýva, chyba možno bude v neobnovených kontaktoch. Nezabúdajte, že každý inzerát potrebuje obsahovať kontakt - email alebo tel. číslo, aby sa brigádnici mohli ozvať a zaslať žiadosť o prácu.

Aby ste mohli pôsobiť profesionálne a dôveryhodne, uvádzajte serióznu e-mailovú adresu, ktorú pravidelne navštevujete.  

 

Image

 

Takto zviditeľníte svoj inzerát

TOP brigáda

Neustále kontrolujete reakcie na váš inzerát, a nič moc?  Vyskúšajte službu TOP brigádaInzerát dostane špeciálne označenie TOP a  zaručí mu teplé miestečko vo vyšších pozíciach pri vyhľadávaní. Týmto spôsobom sa váš inzerát stane viditeľnejším a je tu vyššia pravdepodobnosť pozretí a reakcií na brigádu

TOP brigáda je dnes najpoužívanejšou službou zamestnávateľov. Pomohla zvýšiť počet reakcií na inzerát a tiež priniesol viacnásobný počet životopisov. 

 

TOP zamestnávateľ 

Odprezentujte sa hneď na domovskej stránke. Zaradíte sa medzi TOP zamestnávateľmi, čo znamená, že si vás brigádnici môžu všimnúť od prvej návštevy stránky. 

 

Prístup do databázy brigádnikov

Pokiaľ robíte nábory alebo pravidelne uvítate brigádnickú výpomoc do vašej firmy, určite by ste mali porozmýšľať nad predplatením služby s pristupom do databázy brigádnikov

Po prihlásení do svojho účtu budete mať umožnené prehliadať si a špecifikovať vyhľadávanie brigádnikov. Podľa vašej požiadavky si môžete odfiltrovať tých, čo sa vám hodia. Následne ich stačí už len osloviť s pracovnou ponukou. 

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis