do:
Eur / hod.

Predaj sa motivačným listom

Predaj sa motivačným listom

03.11.2017

Motivačný list je ako argument. Ak je dobre napísaný, upriami na teba pozornosť.

Motivačný list je dokument, ktorý si zamestnávateľ často praje poslať spolu s tvojim životopisom, aby si poskytol dodatočné informácie o tvojich konkrétnych zručnostiach a skúsenostiach a vysvetlil, prečo si kvalifikovaní na vykonanie tejto práce.

 

Si nešťastný, keď vidíš pri inzeráte napísaný motivačný list?  Máš stres z písania motivačného listu ? Nemaj ! Teraz ti prinášame zopár skvelých rád o tom, čo by mal obsahovať dobrý motivačný list a na našej stránke nájdeš aj inšpiráciu na to, ako má motivačný list vyzerať.  

Aj tak sa stále pýtaš, či je skutočne potrebné písať motivačný list pri žiadosti o zamestnanie? Naozaj to niekto číta? Vo väčšine prípadov je odpoveď na obe otázky áno.  Napísanie pôsobivého motivačného listu ti dá príležitosť povedať potenciálnym zamestnávateľom, kto si a prečo si najlepší kandidát pre túto prácu.

Zamestnávatelia v podstate chcú vedieť, že rozumieš ich spoločnosti a prečo si vhodný pre danú pozíciu. Napísanie pôsobivého motivačného listu znamená preukázať tvoju vhodnosť podrobným, ale stručným spôsobom, ktorý zamestnávateľovi povie viac. Aby si sa ubezpečil, že tvoj motivačný list je najlepší, aký môže byť, vytvorili sme pre teba niekoľko skvelých tipov.

 

VÝSKUM

Skôr ako začneš písať svoj motivačný list, dôkladne preskúmaj, čo spoločnosť robí. Dôležitá je charakteristika práce, o ktorú žiadaš  a firemná kultúra. Pochop tón spoločnosti.

 

OSLOVENIE

Musíš vedieť s kým hovoríš. Vyhni sa generickému "Vážený pán/pani" alebo "Koho sa to môže týkať", čo vyzerá, že si nevynaložil úsilie. Namiesto toho sa pokús nájsť meno osoby, ktorá ponúka prácu. Medzi webovými stránkami spoločností by si mal mať možnosť nájsť meno, ktoré hľadáš. Môžu ti pomôcť aj siete ako sú LinkedIn, Facebook a Twitter.

 

TELO

Telo tvojho motivačného listu by malo mať začiatok, stred a posledný odsek. Tieto odseky by mali presvedčiť spoločnosť, že si vhodní na prácu a máš byť pozvaný na pohovor. 

Začiatok odseku:

Najdôležitejšie sú prvé vety. V prvých dvoch vetách daj svojmu čitateľovi pohľad na tvoje skúsenosti. Toto je tiež miesto, kde môžeš jasne uviesť, o ktorú pozíciu sa uchádzaš. Je dobré použiť kľúčové slová z inzercie, ktoré popisujú tvoje schopnosti a kvalifikáciu.

Stred:

Zapoj čitateľa a vysvetli, čo máš k dispozícii. Uprostred motivačného listu by si mal preukázať, akou budeš pridanou hodnotou k jeho spoločnosti. Vyjadri svoje vzrušenie a vášeň pre túto prácu. Spomeň svoje úspechy v rovnakých, či podobných pracovných skúsenostiach.

Urob prepojenie medzi svojimi kvalifikáciami a zručnosťami a prácou, o ktorú žiadaš. Zvýrazni príklady práce, ktorú si robil, a výsledky, ktoré si dosiahol. Skús použiť kratšie odseky alebo zoznamy s odrážkami, aby bol motivačný list prehľadný.

Záverečný odsek:

Záverečný odsek by mal sumarizovať to, čo by si priniesol pre danú pozíciu, a poďakovať čitateľovi za prečítanie. Je to dobrá príležitosť, aby si bol asertívni a zdvorilo požiadal o telefonát alebo stretnutie.

 

ZÁVER

Po dokončení posledného odseku je dôležité uzavrieť váš list s primeraným množstvom úcty voči čitateľovi. Možnosti na uzavretie motivačného listu sú napríklad "S pozdravom", "S vďakou", "S úctou", "Teším sa na Vašu odpoveď" a ďalšie.

 

 

Mnoho ľudí verí, že dobre a strategicky napísaný motivačný list je rovnako dôležitý ako životopis pre zabezpečenie pohovoru. Motivačný list vám umožňuje zamerať sa na zamestnávateľa takým spôsobom, akým životopis nemôže.

Napriek tomu, že písanie pôsobivého motivačného listu nie je jednoduché a vyžaduje veľa pochopenia, myšlienok a poznatkov, stojí to za to, keď si pozvaný na vytúžený pohovor

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

09.09.2019

Brigada.sk v denníku SME

Chceli by ste sa dozvedieť, ako ste tento rok dopadli, brigádnici? 

Boli sme oslovení autorkou článku Dianou Schniererovou o náš pohľad na situáciu brigádnikov za tento rok. Zvýšili sa platy? Ktorý kraj je najlepšie odmeňovaní? A ktoré brigády toto leto najviac zaujali? Dozviete sa v článku denníku SME...

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis