do:
Eur / hod.

Tipy na pracovné ponuky v čase krízy

Tipy na pracovné ponuky v čase krízy

06.04.2020

Rozmýšľaš nad tým, ako si privyrobiť počas karantény? Všetci študenti dnes musia sedieť doma, vzdelávať sa iba skrz internet a mnohým ostáva aj veľa času, tak prečo ho neinvestovať do niečoho užitočného?

Tento rok nás od začiatku svojimi správami nijako moc neteší. Po prepuknutí pandémia na Slovensku muselo veľmi veľa ľudí ostať doma. Karanténa zmenila život nejednému, okrem toho aj domáci rozpočet či možnosti privyrobenia pre mladšie ročníky. Študenti stratili príležitosti na privyrobenie a popri domácemu štúdiu niektorým ostáva aj veľa voľného času. 

Chcel by si ho investovať do niečoho prospešného? Vyskúšaj napríklad tieto brigády a dobrovoľnícke práce:

 

Rozvoz a dokladanie tovaru

Čo je v tejto dobe veľmi potrebné sú zásoby v obchodoch. Niektorí stáli pracovníci museli ostať doma so svojimi deťmi, iní to proste nestíhajú. Mladé a šikovné ruky sa zídu v nejednej prevádzke, ako v drogérii, tak aj v potravinách. Veľakrát sa tieto miesta ponúkajú ako brigády, takže sa tu dá aj privyrobiť.

Máš vodičský alebo dobre jazdíš na bicykli? Vyskúšaj pohľadať brigádu ako rozvoz a dovoz jedál. Hlavne pre staršie obyvateľstvo je využitie online nákupov veľkým plusom. Okrem nákupov, mnoho reštaurácií a rýchlych občerstvení prešlo práve na spôsob dovozu domov, ak máš viacero voľného času a chceš si privyrobiť, môžeš skúsiť aj túto možnosť. Prezri si ponuky brigád a pohľadaj aké bezpečné a možné pracovné miesta ešte ponúkajú. 

Na predajniach s momentálnou situáciu pribudla aj brigáda akou je evidencia počtu zákazníkov na predajni, takže vyskúšať môžeš aj takúto možnosť.

 

Image

 

Pomôž starším v svojom okolí

Ak máš viac času a rád pomáhaš, určite popremýšľaj či v svojom okolí nemáš niekoho staršieho, kto by tvoju pomoc potreboval. Ako vieš, dôchodcovia sú v tomto čase najzraniteľnejšou skupinou a vonku by sa mali pohybovať minimálne. Okrem toho, návšteva ich rodiny alebo známych je v tomto čase veľmi obmedzená a preto sa musia spoliehať iba sami na seba. Pokiaľ bývaš blízko niekoho, kto by tvoj čas ocenil, určite ho kontaktuj a opýtaj sa či by nepotreboval pomôcť.

Najrizikovejšími oblasťami sú väčšinou obchody, kde sa koncentruje veľké množstvo ľudí každý deň. Aj napriek tomu, že dôchodcovia majú vymedzení čas na svoj nákup, nemusí to hneď znamenať, že vládzu alebo je riziko nákazy nulové. Ponúkni sa ako dobrovoľník a uľahči toto ťažké obdobie nevládnym (nemusí sa to týkať iba starších ľudí). 

 

Vždy ťa bavilo šiť? Pomôž ostatným

Aj napriek tomu, že poniektorí ihlu a niť do rúk nikdy nechytili, dnes nastala situácia, kedy sa šiť naučili skoro všetci. Hlavnou výbavou pri akomkoľvek kontakte s vonkajškom sa stalo rúško a dezinfekčný gél. Keďže na Slovensku bolo málo rúšok, ľudia si ich začali šiť sami doma, alebo požiadali svojich blízkych, ktorí to vedeli.

Ak máš talent šiť a aj ťa to baví, prečo svoje schopnosti nevyužiť na niečo prospešné a vyšiť ich niekoľko navyše? Ak vieš, že v tvojom okolí pracujú ľudia s nedostatkom rúšok prines im svoje. Určite sa potešia a tvoju prácu aj svedomito ocenia. 

Privyrobiť si môžeš napríklad tým, že svoje rúška uverejníš na internete v rámci inzerátu. 

 

Image

 

Bohužiaľ, musíme sa zmieriť s tým, že tento rok budeme tráviť väčšinou doma- aspoň najbližšie mesiace. Každopádne, nech je situácia akokoľvek zlá, nemôžeme prepadať panike alebo depresii. Môžeme sa na veci pozrieť z lepšej stránky: naučiť sa novým veciam, vzdelávať sa, venovať sa rodine, pomôcť iným a prehodnotiť svoje priority.

Čo sa pre teba môže zdať ako jednoduchá činnosť, pre druhého môže byť veľmi namáhavé. Preto pomáhaj starším osobám v svojom okolí, prípadne uši niekoľko rúšok naviac. Možno ti to prinesie aj niekoľko € naviac, ale hlavne dobrý pocit, že si pomohol niekomu, kto si sám pomôcť nevie. 

 

Dávaj na seba pozor a nezabúdaj na rúško!

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis