do:
Eur / hod.

Vzory dokumentov užitočné pre uchádzača o brigádu

Vzory dokumentov užitočné pre uchádzača o brigádu

25.08.2014

Každý uchádzač o prácu, či brigádu sa pri hľadaní zamestnania stretne s nutnosťou napísania viacerých formálnych dokumentov. Aj od nich môže závisieť prijatie, resp. neprijatie do zamestnania. Preto je dôležité nebrať tieto dokumenty na ľahkú váhu. Skvelou pomôckou, ktorá ušetrí uchádzačovi fúru času sú aj vzory dokumentov – vzor životopisu, vzor motivačného listu, vzor žiadosti o brigádu a ďalšie.

Každý z týchto formálnych dokumentov, ktoré personalista, či zamestnávateľ študuje  má niekoľko predpísaných pravidiel, ktorých je potrebné sa držať. Vzory dokumentov už majú obsiahnuté všetky tieto pravidlá, a tak uchádzač o zamestnanie len pozmení údaje, vykoná malé úpravy a môže si byť istý, že životopis bude spĺňať tieto náležitosti.

Vzor dokumentu - životopis, CV

Úplne základným dokumentom je vzor životopisu. Stručne opisuje najmä vzdelanie, prax a zručnosti uchádzača o zamestnanie. Okrem toho personalistu môže informovať aj o vlastnostiach, či záľubách uchádzača. CV v slovenčine budeš potrebovať s určitosťou pri 99% pracovných ponukách, o ktoré sa budeš uchádzať.

  Stiahnuť vzor CV  

 

 

Vzor dokumentu - životopis v anglickom jazyku

Stále viac firiem požaduje od uchádzačov aj zaslanie životopisu v anglickom jazyku. Vzor životopisu v anglickom jazyku sa veľmi nelíši od toho slovenského, je však veľmi dôležité dodržať pojmy, ktoré sú zaužívané v anglickom životopise. Pri nesprávnom preklade môže totiž dôjsť k nedorozumeniam, a to určite nechcete.

  Stiahnuť vzor CV v Aj  

 

 

 

Vzor dokumentu - životopis v nemeckom jazyku

Na Slovensku pôsobí viac ako 400 nemeckých spoločností, ktoré zamestnávajú tisíce Slovákov. Je veľkou konkurenčnou výhodou ak ovládate nemecký jazyk aspoň na mierne pokročilej úrovni. Takmer každý nemecký zamestnávateľ bude od vás vyžadovať aj životopis v nemeckom jazyku. Vzor životopisu v nemeckom jazyku má rovnakú štruktúru, avšak treba si dať hlavne pozor na preklad základných pojmov a údajov o sebe, nemeckú gramatiku a správne určenie zručností v nemčine.

  Stiahnuť vzor CV v Nj  

 

 

 

Vzor dokumentu - motivačný list

Niektorí zamestnávatelia zvyknú od uchádzačov aj motivačný list. Ten má stručne vysvetliť dôvody prečo práve daný uchádzač by mal byť vhodný na vypísanú pracovnú pozíciu. Vzor motivačného listu je akýmsi návodom ako motivačný list vlastne písať. Pri písaní motivačného listu je dobré byť kreatívny a nedržať sa striktne vzoru. Ten by mal byť len osnovou, aby uchádzač nespomínal v motivačnom liste aj to, čo vôbec nie je potrebné.

  Stiahnuť vzor motivačného listu  

 

 

 

Vzor dokumentu - žiadosť o brigádu

Mnoho uchádzačov neberie žiadosť o brigádu ako nič vážne. Povedia si, že je predsa povinnosťou a slušnosťou zamestnávateľa reagovať na každú žiadosť. Slušnosťou možno áno, ale povinnosťou určite nie. Ak je žiadosť nezrozumiteľná, gramaticky úplne chybná, neobsahuje podstatné informácie, s veľkou pravdepodobnosťou ju zamestnávateľ hneď zamietne a nebude na ňu ani reagovať. Vzor žiadosti o brigádu naznačuje ako by mala žiadosť o brigádu vyzerať. Zase je vhodné ak zapojíte svoju kreativitu a spomeniete  niečo, čo by mohlo zamestnávateľa zaujať. Žiadosť o brigádu je váš úplne prvý kontakt so zamestnávateľom a už podľa neho si môže začať vytvárať dojem o uchádzačovi.

  Stiahnuť vzor žiadosti  

 

 

 

Vzor dokumentu - dohoda o brigádnickej práci študenta

Dohodu o brigádnickej práci študenta uzatvára so zamestnávateľom každý študent, ktorý bude vykonávať nejakú brigádnickú prácu, t.j. nie prácu v pracovnom pomere . Ide o písomný dokument, ktorý ma dané, čo všetko má obsahovať aby bola zmluva platná, navyše môže obsahovať aj ďalšie dohodnuté podmienky, ktoré si zamestnávateľ a brigádnik dohodnú. Podpisom zmluvy sa zaväzujú obe strany tieto podmienky dodržiavať.  Vzor dohody o brigádnickej práci študenta obsahuje všetky povinné položky zmluvy. Nikdy nebrigádujte bez podpísanej dohody o brigádnickej práci študenta!

  Stiahnuť vzor dohody  

 

 

 

Ak by sa ti hodil ešte nejaký vzor dokumentu týkajúci sa brigád, daj nám vedieť v kontaktnom formulári a my sa ho pokúsime pre teba pripraviť.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis