do:
Eur / hod.

Žiadosť o brigádu, ktorá personalistu zaujme

Žiadosť o brigádu, ktorá personalistu zaujme

02.10.2013

Internetom každodenne pretečie niekoľko stoviek až tisícok žiadostí o brigádu. Na mnohé z nich však spoločnosti nijak nezareagujú. Jednou z príčin môže byť už obsadenie pracovnej pozície, no obyčajne spoločnosti nereagujú na žiadosti, ktoré nespĺňajú ani základné predpoklady žiadosti. Ako by správna žiadosť o brigádu mala vyzerať?

V prvom rade si musíte uvedomiť, že ide o veľmi serióznu vec. Spoločnosť, ktorá sa rozhodne hľadať zamestnanca a uverejní svoju brigádu, potrebuje naplniť svoje potreby, získať človeka, ktorý bude zodpovedne vykonávať svoje povinnosti a bude pre spoločnosť prínosný. Veľa žiadateľov o brigádu však takúto žiadosť neberie príliš vážne o čom svedčia aj niektoré e-mailové správy so žiadosťou o brigádu, s ktorými sa denne stretávame.

 

Hoci taká žiadosť nemá úplne presne predpísanú štruktúru, je niekoľko vecí, ktoré by v správnej a serióznej žiadosti o brigádu nemali chýbať. Spolu so životopisom je práve žiadosť tým prvým krokom pri získavaní brigády. Bolo by teda veľmi nepríjemné zlyhať hneď v prvom kroku výberu, pričom stačí poznať niekoľko základných pravidiel. Či už ide o brigády v Prešove alebo Bratislave, žiadosti o ne by mali byť vždy v istých bodoch rovnaké.

 

 

Žiadosť o brigádu by mala byť v prvom rade jednoduchá, žiadne dlhé slohy obyčajne personalistu neupútajú, keďže nemá veľa času na ich preštudovanie. V skratke sa opíšte niekoľkými slovami a ak máte predchádzajúce pracovné skúsenosti, ktoré sa istým spôsobom týkajú pracovnej pozície, o ktorú žiadate, nezabudnite ich do žiadosti uviesť. Keďže ku žiadosti takmer s istotou prikladáte aj svoj životopis, vyberte si z neho len niekoľko najpodstatnejších údajov, ktoré vetami opíšete.

 

Podobne ako pri životopise je dôležité aj pri žiadosti o brigádu dať si pozor na formálnu stránku a gramatiku. Žiadosť je pomerne krátka, no o to horšie potom je, ak v nej personalista nájde hneď niekoľko gramatických chýb. Niekoľkokrát si ju pre istotu po sebe skontrolujte, až potom ju odošlite. Personalista musí v prvom rade nadobudnúť dojem, že žiadosť o brigádu je skutočne seriózna. Nepomáhajú tomu aj rôzne preklepy, či zlý slovosled.

 

Pre lepšiu predstavu uvádzame aj príklad, ako asi by mala žiadosť o brigádu vyzerať. Nemusí byť nijak zložitá, no musí hlavne upútať.

 

Príklad žiadosti o brigádu

Na základe Vášho inzerátu na portáli Brigada.sk sa uchádzam o pozíciu „čašník“ v reštaurácií Papani.

 

Ponuka voľného pracovného miesta vo Vašej spoločnosti ma oslovila. Z predchádzajúcich zamestnaní mám viac ako dvojročnú prax v tomto odbore. Plynule ovládam anglický jazyk a na mierne pokročilej úrovni ovládam nemecký jazyk. Mojimi výhodami sú spoľahlivosť, dochvíľnosť, komunikatívnosť a trpezlivosť.

 

Rád Vám doplním ďalšie potrebné informácie na osobnom pohovore. V prílohe posielam svoj životopis. Za posúdenie mojej žiadosti vopred ďakujem

 

S pozdravom

Juraj Novák

 

Na portáli Brigada.sk je podobná žiadosť o brigádu generovaná automaticky, po kliknutí „Reagovať na brigádu“. Na účely kontaktovania zamestnávateľa či personálnej agentúry (inzerenta brigády) je táto žiadosť postačujúca. Ak však chcete byť iní, máte možnosť tento text samozrejme preformulovať. Vtedy je vhodné zvoliť práve text podobný vyššie opísanému príkladu. Odporúčame pozrieť aj vzor žiadosti o brigádu, ktorý si môžete aj stiahnuť v našej poradni.


Ak posielate žiadosť poštou alebo do vlastných rúk, t.j. vašu  žiadosť o brigádu budete mať vo vytlačenej podobe, nezabudnite uviesť v hornej časti žiadosti vašu kontaktnú adresu a na konci žiadosti vpravo dole vaše meno a podpis.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis