do:
Eur / hod.

Životopis - najdôležitejšia vec pri hľadaní brigády

Životopis - najdôležitejšia vec pri hľadaní brigády

15.06.2022

Životopis je dokument, ktorý by nemal chýbať nijakému brigádnikovi. Musí byť hlavne informatívny, prehľadný a obsahovať všetky potrebné informácie k pohovoru. Je to vec, ktorá ťa prvýkrát predstaví u zamestnávateľa a ako vieš, prvý dojem je dôležitý.

Čo všetko musí životopis obsahovať? 

Osobné údaje

Osobné údaje zahŕňajú tvoje celé meno. Nepoužívaj prezývky alebo zdrobneniny. Ďalej je to dátum narodenia a adresa trvalého bydliska. 

Vedel si o tom, že vyše 70% uchádzačov o prácu nie je pozvaných na pohovor, pretože do životopisu zadali chybný e-mail? Takže nezabudni do osobných údajov zahrnúť aj e-mailovú adresu, ku ktorej máš stály prístup a platné telefónne číslo. Poriadne si všetko po sebe skontroluj.

 

Vzdelanie

Do kolónky vzdelanie vlož absolvované alebo aktuálne školy. Nemusíme dúfam hovoriť, že materská škola a základná škola sú pri hľadaní brigády alebo práce bezpredmetné. Ak nemáš viacero škôl, môžeš začať od strednej školy.

Nezabudni k nim pripísať roky (odkedy - dokedy) si na škole študoval. Zoraď ich od najstarších po najnovšie. 

 

Happy School GIF

 

Kurzy a školenia

V podstate sa jedná o to isté ako pri kolónke vzdelanie. Niekedy sa kurzy a školenia dokonca vpisujú do tejto kolónky, avšak pre lepšiu prehľadnosť, je v poriadku im venovať svoju samostatnú. 

Sem môžeš pripísať absolvované online kurzy, klasické kurzy, na ktorých si sa zúčastnil alebo sa stále zúčastňuješ. Pridaj aj školenia, ktoré si mal možno aj v rámci školy alebo bývalej práce. 

Kurzy a školenia sa dajú chápať aj ako voľnočasová aktivita. Iba to dokazuje, že keď máš čas rád ho venuješ svojmu rozvoju a cibrení si vedmostí či praxe. 

 

Pracovné skúsenosti

Čas na pridanie tvojich doterajších brigád! Nezabudni pridať meno zamestnávateľa (názov firmy a pod.) a taktiež ako pri vzdelaní, musíš zapísať odkedy - dokedy si tam pracoval. V rámci životopisu však nestačí napísať iba povrchné informácie, dopíš tam aj pozíciu.

Priblíž zamestnávateľovi, čo presne si tam robil (Dokladanie tovaru, práca s programom XY, komunikácia so zákazníkmi a pod.). Snaž sa, aby to bolo výstižné, krátke a jednoduché a hlavne, aby zamestnávateľ pochopil náplň tvojej práce. 

 

Ak si skúsil aj dobrovoľníctvo, toto je miesto, kde ho môžeš zapísať. Nezabudni zapísať svoju pozíciu ako dobrovoľník.

Dobrovoľníctvo je skvelá príležitosť ako nabrať nové skúsenosti, vedomosti a spoznať mnoho nových ľudí.  Dosvedčuje, že to čo robíš robíš z radosti a ochoty pomôcť ostatným, bez nároku na odmenu. Nielenže ti do životopisu pridá ďalšiu pracovnú skúsenosť, ale taktiež preukáže pozitíva tvojej osobnosti a povahy. 

 

Cudzie jazyky

Slovenský jazyk môžeš napísať ako materinský. Ostatné jazyky, ktoré si sa učil na základnej, strednej alebo vysokej školy zapíš sem. Môžeš k nim pripísať, či si na úrovni začiatočníka, pokročilého alebo experta (podrobnejšie: A1,A2 / B1, B2 / C1, C2). 

Pre niektoré brigády a zamestnania je znalosť cudzieho jazyka veľmi dôležitá. Snaž sa sám seba ohodnotiť (gramatika aj hovorené slovo), čo najúprimnejšie. 

 

Image

 

Počítačové zručnosti

Aspoň povrchné počítačové znalosti sú v dnešnej spoločnosti úplne bežné. Do tejto kolónky zapíš aké programy ovládaš. Základné sú Microsoft Office (Word, Excel a pod.), potom programátorské programy alebo grafické. Nezabudni napísať, rovnako ako pri jazykoch, na akej úrovni si - začiatočník, pokročilý alebo expert. 

 

Silné a slabé stránky 

V niektorých typoch životopisov môžeš pridať aj svoje silné a slabé stránky. Poriadne si premysli, čo všetko tam zadáš. Ak si myslíš, že zrovna pre prácu, o ktorú sa snažíš, nie je tak dôležité vypisovať svoje vlastnosti, nezadávaj to tam. Nie je to povinné, ale na druhú stranu to môže byť dobrá téma počas pohovoru. 

Zamestnávateľ do kolektívu nevyberá nový počítač, ale nového kolegu, ktorého musí aspoň trochu poznať aj ako osobu s istými povahovými črtami.

 

 Image

Záujmy a hobby

Podobne ako silné a slabé stránky, záujmy vedia vypovedať o aktivitách a využití voľného času. Nieže toto by kritériá pre prijatie do novej práce alebo brigády. Sú to skôr doplňujúce informácie, aby si personalista a zamestnávateľ vedeli predstaviť, aký si a čo vás baví. Možno to bude aj príjemná téma na pohovore. 

 

Online životopis je skvelá pomôcka pre všetkých brigádnikov aj zamestnancov. Po prihlásení na svoj účet si ho úplne zadarmo do 10 minút vytvoríš. Všetky vyššie opísané kolónky tam budeš mať predom nastavené a stačí ich iba vyplniť svojimi údajmi. Ktoré sa ti budú zdať zbytočné, jednoducho ich preskočíš. 

Životopis si môžeš vytvoriť po slovensky, pre brigády na Slovensku, ale aj v cudzom jazyku pre brigády v zahraničí

 

Work From Home Reaction GIF

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis