do:
Eur / hod.

Zručnosti, ktoré zaručia dobrú brigádu

Zručnosti, ktoré zaručia dobrú brigádu

26.07.2022

Akákoľvek zručnosť, ktorú sa v živote naučíte sa vám môže hodiť. Niektoré menej, niektoré viac, iné môžu byť vo vašom živote kľúčové, ak hovoríme o budúcej práci. Pre získanie dobrej brigády, ktorá môže byť prvým krokom vo vašej pracovnej kariére, sú dôležité hlavne zručnosti, ktoré sa týkajú danej pozície. Ktoré zručnosti vám môžu pomôcť ?

Zamestnávateľ, ktorý prijíma brigádnika vždy uprednostní šikovnejšieho kandidáta - teda toho, ktorý už má nejaké zručnosti, ktoré mu pomôžu pri vykonávaní práce, hoci nemusia byť pre ne úplne kľúčové. Dôležité preto je vzdelávať sa a nie len vyhľadávať brigády, pri ktorých sa žiadna zručnosť nevyžaduje.

 

Každá firma, ktorá na trhu funguje, produkuje výrobky či ponúka služby svojim klientom, má svoje ekonomické a výrobné ciele, ktoré dosahuje práve prostredníctvom zručností svojich zamestnancov.

 

 Image

 

Tieto zručnosti musia mať najvyšší predstavitelia organizácie – top manažéri, ako aj zamestnanci na nižších postoch vykonávajúcich administratívne, či pomocné práce. Organizácie si preto vyberajú zamestnancov, ktorí môžu čo najefektívnejšie napĺňať ich ciele.

 

Je dôležité rozoznávať medzi zručnosťami, ktoré sú vyžadované pri brigádach a zručnosťami vyžadovanými pri pozíciách na trvalý pracovný pomer.

 

Tie pri brigádach obyčajne nie sú tak náročné a neviažu sa na predchádzajúce zamestnanie (napr. prax v odbore minimálne 3 roky). Pri brigádach sa s veľkými nárokmi so strany zamestnávateľa stretávame len zriedka, obyčajne ide potom o lepšie platené brigády. Rozoznávame tri základné typy zručností, o ktorých si niečo povieme.

 

 

Fun Cooking GIF by Lobster Studio

 

Osobné zručnosti brigádnika

Medzi osobné zručnosti zaraďujeme všetky tie, s ktorými ste sa narodili a ďalej ich rozvíjate počas života, hlavne vašimi osobnými skúsenosťami, ale napríklad aj skúsenosťami iných ľudí, s ktorými komunikujete. Každá ďalšia vaša skúsenosť, alebo skúsenosť vášho známeho vám pomáha túto zručnosť rozvíjať. Ako príklady osobných zručností môžu byť napríklad: trpezlivosť, predstavivosť, tolerantnosť, dochvíľnosť a iné. Takéto zručnosti môžete pokojne opisovať ako vaše silné stránky.

 

Samozrejme existujú aj negatívne osobné zručnosti, ktoré sú obyčajne opozitami spomínaných zručností. Tieto by ste sa mali snažiť obmedzovať v čo najväčšej miere a snažiť sa tieto negatívne zručnosti mať pod kontrolou. Keďže ide o vaše slabé stránky, na pracovnom pohovore sa často stretnete s otázkou práve o nich. V tom prípade sa ich snažte opísať v kontexte, ktorý nesúvisí s pozíciou, na ktorú sa hlásite a uveďte konkrétne príklady, kedy sa vám darí týmto slabým stránkam odolávať.

 

Revise English GIF by Reuben Armstrong

 

 

Informačno-odborné zručnosti brigádnika

Ak hovoríme o informačno-odborných zručnostiach, ide o všetky tie, ktoré ste sa naučili popri štúdiu, na rôznych kurzoch, seminároch, workshopoch a podobne. Ešte väčšou výhodou je, ak máte nejaký doklad- certifikát, ktorý zamestnávateľa uisťuje, že tieto zručnosti naozaj ovládate aj s informáciou na akej úrovni. Online vzdelávací kurz môžete absolvovať aj priamo na stránkach portálu Brigada.sk. Každý úspešný absolvent kurzu získa aj originálny certifikát.

 

Ak sa táto zručnosť pri pracovnej pozícií vyžaduje a vy máte takýto doklad, vaše šance na úspech sú v porovnaní s konkurenciou vyššie. Obyčajne sa však nevyžaduje jediná takáto zručnosť, ale celý zoznam zručností. Čím viac ich ovládate (na čo najvyššej úrovni), tým sa vaša šanca na získanie brigády zvyšuje.

 

Za informačno-odborné zručnosti môžeme považovať napríklad: programovanie, ovládanie techník alebo prác so strojmi, jazykové schopnosti a skúsenosti, účtovnícke znalosti, znalosť strojopisu, rôznych PC softvérov a pod.

 

Hlavne pri IT brigádach alebo administratívnych brigádach sa vyžaduje hneď niekoľko rôznych zručností. Obyčajne však platí, čím viacej zručnosti zamestnávateľ vyžaduje od brigádnika, tým vyššia je jeho mzda. V tomto prípade by sa napríklad ani brigáda v Stropkove nemala mzdou priveľmi líšiť od totožnej brigády v Bratislave. Nie vždy to tak v skutočnosti aj funguje.

 

jon jones compliance GIF by Trulioo

 

Prenosné zručnosti brigádnika

Veľmi dôležité z pohľadu vášho budúceho zamestnávateľa budú vaše prenosné zručnosti. Ide o zručnosti, ktoré ste nadobúdali vo vašej predošlej práci. Ide o rôzne komunikatívne zručnosti, kreatívne myslenie, riešenie problémov v krízových situáciách a pod. Tieto zručnosti sú veľmi cenné, keďže za nimi stojí niekoľkoročná prax, ktorú si môže budúci zamestnávateľ overiť.

 

Ak od predošlého zamestnávateľa máte len samé pozitívne referencie, čo sa týka vašej práce, tak má váš budúci zamestnávateľ dôvod navyše, aby vašim zručnostiam veril. Pre zamestnávateľa je dôležité akú hodnotu mu do firmy prinesiete, všetky vaše prenosné zručnosti pomáhajú tvoriť túto hodnotu.

 

Učiť sa a získavať tieto prenosné zručnosti vám pomáha vaša práca, myšlienky, ktoré sú v nej zabudované, vaše vzdelanie, ktoré v kombinácií s prácou ktorú vykonávate je veľmi dôležitou praxou, ktorá vám pri získaní novej pracovnej pozície veľmi pomôže.

 

Zhodnoťte sa

Na záver pred tým než začnete hľadať novú brigádu, či zamestnanie je veľmi dôležité ohodnotiť sám seba, svoje zručnosti, schopnosti a skúsenosti. Tomu musíte prispôsobiť aj hľadanie brigády. Čím lepšie sa dokážete ohodnotiť, tým ľahšie sa vám nové zamestnanie bude hľadať.

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis