do:
Eur / hod.

5 vecí, ktoré by ste nikdy nemali zahrnúť do svojho životopisu

5 vecí, ktoré by ste nikdy nemali zahrnúť do svojho životopisu

09.10.2017

Uchádzači o zamestnanie sa často sústredia sa na to, čo majú zaradiť do svojho životopisu, ale rovnako dôležité je vedieť, čo tam jednoznačne byť NEMÁ. Treba si totiž pamätať, že aj malé chyby môžu znížiť vaše šance a zle ovplyvniť výber do užšieho zoznamu na prijatie. Tu je zoznam vecí, ktoré by ste nemali zahrnúť do svojho životopisu.

1) osobné informácie - čo zahrnúť a čo vylúčiť

Základné informácie o osobných údajoch, ktoré musíte uviesť, sú Meno, Adresa, E-mail a Mobil. Tieto informácie sú potrebné pre to, aby vás osoba mohla kontaktovať. Uistite sa, že všetky detaily kontaktu sú aktuálne a v prevádzkovom stave.

Adresa

Okrem uvedenia vašej trvalej adresy, by bolo dobré uviesť svoju prechodnú adresu, pokiaľ sa tam momentálne zdržujete viac. Vyhnite sa zadaniu iba adresy niektorého vzdialeného miesta, aj keď je to vaša trvalá adresa. Ak nemáte žiadnu trvalú adresu alebo často meníte miesta, neuvádzajte ich. Napríklad: Adresa môjho trvalého bydliska je v Košiciach, no momentálne študujem v Bratislave a trávim tu viac času, preto si tu hľadám prácu. Do životopisu uvediem preto aj adresu internátu.

Meno v e-mailovej adrese

Vaše meno v e-mailovej adrese by nemalo byť napríklad: kacenka21, pomarancik_54,... Vyberte si vyspelé meno, tie najlepšie sú jednoduché s jednoduchými kombináciami vášho mena, teda meno.priezvisko. Môžete do svojho životopisu zahrnúť až 2 e-mailové adresy. Uistite sa však, že viete správny prístup a pravidelne kontrolujete ich obsah.  

 

Fotografie

Vaša fotografia by mala byť z čelného pohľadu, mali by ste mať formálny odev a úsmev. Za vami by malo byť jasné pozadie. Pripravte si 2 verzie vášho životopisu - s fotografiou a bez nej. Vyhnite sa odoslaniu životopisu s fotografiou, ak vás o to nepožiadali. Niekto vás môže odmietnuť len kvôli tomu, ako vyzeráte.

2) Vysvetlenia k zmenám práce

Mnohí uchádzači o zamestnanie považujú za potrebné vysvetliť, prečo opustili spoločnosť v ktorej pracovali v minulosti. Napríklad: "Mal som dieťa, mal som nehodu, chcel som sa vyhnúť presídľovaniu, spoločnosť bola zatvorená, nemal som príležitosť na rast,..." - Dôvody sú rôzne. No treba sa vyhnúť ich vysvetľovaniu, pretože vysvetlenie, ktoré podáte, môže mať rôzne interpretácie pre rôznych manažérov, oni to totiž môžu vidieť úplne inak ako vy.

3) Údaje o mzde

Uchádzači o zamestnanie majú tendenciu uviesť svoje súčasné údaje o mzdách. Zmieňujú sa buď o svojej súčasnej mzde, alebo poskytujú údaje o mzdách z predošlých pracovných skúseností. Zahrnutie platových údajov do vášho životopisu je základnou chybou. Je to preto, že spoločnosti majú rôzne štruktúry na prípravu platov. A ak sa nezmestíte do ich štruktúry, môžete byť odmietnutý. Nepripravte sa tak o šancu diskutovať a prerokovať vašu platovú požiadavku počas rozhovoru.

4) Údaje o rodinnom stave

Uchádzači o zamestnanie často uvádzajú informácie o ich rodinnom stave, deťoch, o manželke/ manželovi, o náboženstve. Táto informácia vytvára dojmy, že máte nejakú kontrolu. Osobné údaje nie sú povinné. Ľudia majú záujem vedieť, čím môžete prispieť k ich organizácii. Takže držte sa skôr prezentovania svojich zručností ako vášho osobného života. Nezmieňujte sa ani o svojom náboženstve. Môže to byť často dôvodom na predsudky a odmietnutie.

5) Záverečné vyhlásenie na konci životopisu

Odstráňte vyhlásenie o prísahách na konci životopisu, v ktorom sa hovorí: “Vyhlasujem, že všetky informácie sú pravdivé, aktualizované...” - spolu s dátumom a podpisom. Je to životopis, ktorý nie je čestným vyhlásením, preto to vôbec nie je potrebné.


Zachovajte svoj životopis jasný a stručný. Pri veľkej konkurencii si nemôžete dovoliť robiť chyby v tom, čo komunikujete s ostatnými prostredníctvom svojho životopisu.

 

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis