do:
Eur / hod.

6 spôsobov, ako sa ráno pozitívne naladiť do nového dňa

6 spôsobov, ako sa ráno pozitívne naladiť do nového dňa

06.09.2022

Aby si vedel poriadne fungovať počas dňa, je dôležité mať nastavený ten správny ranný rituál. Čo sa odporúča ráno robiť, aby si sa hneď od zobudenia cítil plný energie, motivácie a chuti do nového dňa? Prečítaj si, ako každé ráno vykročiť tou správnou nohou.

Nielenže začína školský rok, taktiež sa končí leto a vítame zádumčivú jeseň. Jesenná depresia, alebo teda horšia nálada je prirodzená, ochladzuje sa a slnko vidieť čoraz menej. A práve v tomto období je treba popracovať alebo sa znova ujať svojej rannej rutiny, ktorá zabezpečí, že neprepadneš zlej nálade, nebudeš sa cítiť neustále unavený a nesústredený. 

 

Pripravili sme si pre teba aspoň 6 tipov, ako si vylepšiť svoje vstávanie a spríjemniť si tým celý deň. 

 

 

Dodržiavaj zdravý 8-hodinový spánkový režim 

 

Niekedy je život tak hektický, že udržiavať 8-hodinový spánok je nemožné. Spánok je veľmi dôležitý pre zdravie a produktivitu do ďalšieho dňa. Tu je pár tipov, ako si zabezpečiť kvalitný spánok: 

 

 • Večer v pokoji: Večer sa stráň namáhavým aktivitám, ako je šport, cvičenie a podobne. Miesto toho začni chystať svoje telo aj myseľ a spánok, napríklad si daj horúcu sprchu alebo čítaj knihu. 

 

 • Elektronika bokom: Nezabudni si pred spaním nastaviť časovač na TV, aby ťa náhodou neskôr v noci nezobudila. Miesto toho, aby si zaspal na gauči sa radšej hneď presuň do svojej postele a daj si šálku čaju (bez kofeínu).

 

 • Nastav si budík: Najvhodnejšie je, ak si priamo nastavíš budík na 8 hodín spánku, aby si sa usitil, že sa dobre vyspíš. Image

 

Vstávanie nepredlžuj 

 

Zazvoní budík a tebe sa ešte nechce vstať, čo urobiš? Dáš ho odložiť na ďalších 5 minút. Veľmi hazardná hra na ráno - viacerým sa už stalo, že buď prespali ďalšie upozornenia alebo to naťahovali tak dlho, že zmeškali bus. Radšej:

 

 • Počítaj do 5: Buď sa zatneš a urobíš to hneď, ako budík zazvoní, alebo si môžeš pomôcť počítaním do 5. 

 

 • Papuče pri posteli: Pre väčšinu ľudí je veľmi ťažké vstať z postele a rovno svoje teplučné rozohriate nohy položiť na studenú podľahu. Môže ti pomôcť to, že si pri postel pred spaním prichzstáš papuče, ktoré udržia tvoje nohy naďalej v teple. Svieži vzduch a prirodzené svetlo

 

Pri vstávaní z postele vynechať scrollovanie po sociálnych sieťach. Jednak ťa to distraktuje a zostaneš dlhšie v posteli, ale tiež to unavuje tvoje oči.

 

Miesto toho, aby si svoje oči od rána namáhal svetlom z displeja, tak si odhrň závesy, choď na balkón, otvor okno a na slnečnom svite zostaň aspoň pár minút. Ucítiš, ako sa tvoje telo pomaly prebúdza. Teplé lúče pohladia pokožku, jemný studený vánok prebudí všetky zmysly a hlavne tvoja myseľ je od tohto momentu plne pripravená na nový deň. 

 

Tento proces taktiež zlepšuje náladu a nemusí sa to robiť iba ráno. Počas jesene a zimy sa nepodarí zachytiť slnko pravidelne, stačí však, ak aspoň využiješ prirodzené svetlo z vonku - akékoľvek.GIF by Elley Duhé

 

Než niečo vypiješ alebo zješ, daj si pohár čistej vody

 

Nielenže je to veľmi osviežujúce, pohár vlažnej čistej vody hydratuje organizmus, vďaka čomu sa potom budeš cítiť lepšie. 

 

Hydratovať sa hneď zrána je dôležité, najmä vtedy ak si chceš dať následne kávu, zelený čaj alebo iné drinky, ktoré obsahujú kofeín. 

 

Nie je však na nich nič zlé, práve teplé nápoje môžu tvoje ráno ešte viac spríjemniť. Čas pitia svojej obľúbenej voňavej kávy alebo čaja môžeš využiť na pokec s rodinou, alebo ho využiť na plánovanie svojho dňa. Zdravé raňajky ti poskytnú dostatok energie

 

Jedlo je palivom pre telo aj myseľ. Primárne raňajky by si nemal vynechávať, pretože sa hovorí, že sú najdôležitejším jedlom dňa. Je to tak, mnohým však prekáža, že práve prírpava jedla môže byť veľmi zdĺhavá a nemajú na to čas. Vôbec nemusia byť komplikované alebo veľké.  Úplne stačí ak budú nutrične dobre vyvážené - napríklad ovsená kaša s ovocím alebo zeleninove-ovocné smoothie. Image

 

Naťahovanie a rýchle cvičenie

 

Čo zaberá na zlú náladu vždy a veľmi dobre? Pohyb, pri ňom sa totiž do tela vyplavujú endorfíny, ktoré zlepšujú náladu. Predtým, ako pôjdeš do práce môžeš skúsiť:

 

 • Zabehnúť si okolo svojho domu alebo paneláku

 • Zacvičiť si doma jógu ale klasické cviky na natiahnutie celého tela

 • Prechádzka po okolí svojho bydliska

 

Malá ranná rozcvička nezaškodí, ale ak chceš pohyb využiť produktívnejšie, do práce sa môžeš prejsť peši alebo využiť bicykel. Aký je tvoj ranný rituál? Dúfame, že sme ti prispeli nápadmi a inšpiráciami, akými ho môžete vylepšiť. Zlá nálada z rána nemusí vôbec existovať, pokiaľ si svoje vstávanie prispôsobíš. Takže vstať skôr a riadne sa pripraviť do nového dňa, nielen pre psychickú pohodu ale aj fyzické zdravie. 

 

 • Registrácia
  • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
  • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis