do:
Eur / hod.

Čo by mal obsahovať úspešný životopis ?

Čo by mal obsahovať úspešný životopis ?

12.03.2024

Životopis, známy tiež ako CV (Curriculum Vitae), je kľúčovým dokumentom pri hľadaní zamestnania. Je nesmierne dôležité venovať mu dostatočnú pozornnosť.

Na potencionálneho zamestnávateľa to vytvára prvý dojem, a preto je nesmierne dôležité venovať mu obrovskú pozornosť a to najmä jeho obsahu. Tu je niekoľko kľúčových bodov, ktoré nesmiete vo vašom životopise zabudnúť uviesť, aby ste vynikli v množstve uchádzačov:

Kontaktné údaje

V prvom rade by mal životopis obsahovať osobné údaje, ako celé vaše meno, titul, aktuálnu adresu vášho bydliska, telefónne číslo a email. V niektorých prípadoch je vhodné uviesť aj sociálne siete. Uistite sa, že tieto údaje sú vždy aktuálne a ľahko dostupné.

Vaše ciele

Do úvodu životopisu by ste mohli zahrnúť krátky odsek, v ktorom zhrniete vaše profesionálne ciele a schopnosti. Tento úvodný odsek poskytuje zamestnávateľovi rýchly prehľad o tom, kto ste a čo môžete firme ponúknuť. Takýto úvod nie je nutnosťou no môže vás odlíšiť od množstva iných uchádzačov o tú istú pozíciu.

Vzdelanie

Dôležitou súčasťou každého životopisu je vzdelanie. Zamestnávateľa bude zaujímať aké vzdelanie ste dosiahli a na akých školách. Je potrebné zapísať celý názov školy, dátum od kedy do kedy ste na nej študovali, prípadne uviesť aj fakultu alebo odbor. Na konci je dobré uviesť výšku dosiahnutého vzdelania na danej škole. Dobrým a prehľadným tipom je ako prvú uviesť školu, ktorú ste dokončili poslednú alebo na ktorej aktuálne študujete.

Pracovné skúsenosti

Časť, ktorá bude zamestnávateľa zaujímať asi najviac sú pracovné skúsenosti. Opíšte svoje predchádzajúce pracovné skúsenosti v chronologickom poradí. Veľmi podobne ako pri škole uveďte pre každú pozíciu názov spoločnosti, dátum od kedy do kedy ste v danej spoločnosti pracovali a stručný popis náplne vašej práce. Myslite na to, že akákoľvek prax je dôležitá, z každej brigády sa dá vyťažiť nejaká dobrá skúsenosť do životopisu.

Schopnosti a kvalifikácia

Zhrňte všetky vaše schopnosti, kvalifikácie, certifikáty alebo kurzy, ktoré sú relevantné pre pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Jazyky a technické zručnosti, prípadne ďalšie relevantné kompetencie, sú ďalším plusom a váš životopis len vylepšia. Pri jednotlivých kolónkach nezabudnite uviesť stupeň na ktorom jednotlivé zručnosti ovládate.


Aby sa o vás zamestnávateľ dozvedel niečo viac, môžete do životopisu uviesť aj svoje záľuby a silné stránky. Za najvyžadovanejšie sa považujú flexibilita, spoľahlivosť a komunikatívnosť.

Životopis

Tipy pre zaručený uspech

1. Dizajn
Dizajn životopisu by mal byť profesionálny a najmä prehľadný. Odporúčame vám použiť jednoduché písmo, jasné odseky a zvýrazniť najdôležitejšie informácie.


2. Aktuálnosť
Pravidelne váš životopis aktualizujte, aby zodpovedal vašim aktuálnym skúsenostiam a cieľom.


3. Pravdivosť
Uvádzajte len pravdivé informácie. Zamestnávatelia si jednoducho vedia overiť vaše údaje a nepravdivé informácie môžu mať negatívny vplyv na váš profesionálny obraz.

CV

Kde si životopis vytvoriť ?

Existuje množstvo stránok, kde si životopis môžete vytvoriť zadarmo, môžete si dokonca vybrať z viacerých šablón. Môžete zvoliť rôzny dizajn, písmo, farbu a podobne. Dizajn si samozrejme zvolíte sami, tak ako vám vyhovuje. Taktiež si môžete napríklad zvoliť šablónu s fotkou alebo bez.


Životopis je možné vytvoriť aj v rôznych variantoch, čo sa týka jazyka. Odporúčame si vytvoriť aj životopis v anglickom jazyku, ak by ho od vás zamestnávateľ vyžadoval.

 Kariéra

Pamätajte, že váš životopis je vašim osobným marketingovým nástrojom, a práve preto by mal odzrkadľovať vaše skutočné a aktuálne schopnosti a skúsenosti. Dbajte na prevedenie, ktoré bude zaujímať potenciálnych zamestnávateľov.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis