do:
Eur / hod.

Recenzia pracovného portálu Kariera.sk

Recenzia pracovného portálu Kariera.sk

17.04.2019

Prinášame ti ďalšiu recenziu online pracovného portálu Kariera.sk spoločnosti Zoznam, s.r.o. Spoločnosť  Zoznam, s.r.o.  je prevádzkovateľ internetových stránok. V súčasnosti ponúka viac ako 40 online produktov. Medzi najdôležitejšie patrí Zoznam.sk (od roku 1997).  Súčaťou je aj spravodajský portál Topky.sk. Portál v roku 2017 získal prvé miesto v kategórii „Médiá“ v rebríčku „Najtrendovejších výrazov roka“ od spoločnosti Google.

Online pracovné portály na jednom mieste zoskupujú pracovné ponuky z rôznych oblastí, rôznych odvetví a od rôznych spoločností. Online pracovné portály, ktoré sú na hľadanie pracovných pozícii zamerané, sú nám dostupné bez poplatkov. Pri hľadaní práce či brigády nájdeš rôzne pracovné portály. Poď sa s nami pozrieť na online pracovný portál Kariera.sk

 

 

 

Čo nás pri voľbe pracovného portálu zaujíma najviac?

 1. Možnosť zverejnenia pracovnej ponuky

 2. Je portál Kariera.sk prehľadný?

 3. Aké pracovné odvetvia ponúkajú pracovné ponuky na portáli Kariera.sk ?

 4. Ponúka portál Kariera.sk pomocné nástroje pri hľadaní práce?

 5. Sú na portáli Kariera.sk dostupné aj pracovné ponuky pre študentov, dôchodcov či mamičky na materskej?

 6. Zverejňuje aj pracovné ponuky v zahraničí?

   

1. Možnosť zverejnenia pracovnej ponuky

V prípade, že chceš zverejniť pracovnú ponuku, máš na výber veľa výhodných služieb. Portál ponúka balíky inzercie, CV balíky, Brigády a Doplnkové služby (napr. zaradenie do TOP ponúk). Tieto balíky obsahujú 1 až 40 kreditov na zverejnenie pracovných ponúk na online pracovnom portáli Kariera.sk. Odo dňa objednávky platí služba, ktorú si si objednal/a 12 mesiacov. Balíky, Brigády aj Doplnkové služby sú s časovým ohraničením. V balíkoch si za eurá nakupuješ kredity, pričom 1 kredit predstavuje zverejnenie ponuky na 7 dní alebo na 31 dní. Na stránke www.kariera.sk v sekcii Cenník sú v prehľadných tabuľkách uvedené služby, počet kreditov, ktoré na tieto služby potrebuješ, a ceny, ktoré nám upresňujú, koľko stojí kredit na danú službu, o ktorú máme záujem. Ďalej portál Kariera.sk ponúka aj CV balíky, ktoré ti sprístupnia údaje v databáze životopisov na www.kariera.sk. Doplnkové služby ti umožnia za kredity zaradenie do TOP ponúk, umiestnenie loga tvojej spoločnosti v zozname ponúk, úpravu dizajnu zoznamu pracovných ponúk, PR článok na portáli Karierainfo.sk alebo Topky.sk  a ďalšie. Objednávka týchto balíkov je nenáročná, stačí kliknúť na kolónku objednať, ktorá sa nachádza vedľa cien kreditov. Logicky musíš mať vytvorené konto, do ktorého sa kvôli objednávke musíš prihlásiť.

 

2. Je portál Kariera.sk prehľadný?

Hneď pri otvorení pracovného portálu vidíme stručnú voľbu kritérií. Máme možnosť napísať pozície, o ktorú máme záujem alebo uviesť názov firmy, pre ktorú chceme pracovať. Môžeme si zvoliť lokalitu, minimálnu výšku platu. Pri rozšírenom filtri máme na výber druh pracovného pomeru, o ktorý máme záujem, možnosť výberu požadovaného vzdelania, môžeme uviesť naše jazykové schopnosti, pričom nám automaticky vyskočí ponuka úrovní jazyka, ktorý sme uviedli a môžeme uviesť aj iné znalosti, napríklad naše skúsenosti s rôznymi programovými systémami, vodičský preukaz atď.

 

3. Aké pracovné odvetvia ponúkajú prácu na portáli Kariera.sk?

Na portáli Kariera.sk sú pracovné odvetvia rozdelené do troch skupín. Delia sa na Výrobu, Obchod a Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo. Pracovné oblasti v daných odvetviach sú zoradené abecedne a pri každom je uvedený počet uverejnených pracovných ponúk. Z odvetvia výroby je najviac pracovných ponúk v oblasti Cestovného ruchu, hotelierstva a gastronómie (v čase písania článku až 2332 pracovných ponúk), ďalej v administratíve a automobilovom priemysle. V odvetví obchodu je najväčší záujem o zamestnancov do oblasti reality a stavebníctva (v čase písania článku 2059 pracovných ponúk), v oblasti pomocných prác a brigád a poľnohospodárstva. Najviac pracovných ponúk v odvetví cestovného ruchu, gastronómie a hotelierstva je situovaných v oblasti strojárstva, pričom v čase písania článku bolo v tejto oblasti na portáli Kariera.sk uverejnených až 1770 pracovných ponúk.

 

4. Ponúka portál Kariera.sk pomocné nástroje pri hľadaní práce?

Portál Kariera.sk ponúka široký a relevantný výber pracovných ponúk z rôznych odvetví, ako si mal/a možnosť zistiť v treťom bode. Ponuky práce tu uverejňujú významné spoločnosti s dobrým menom nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Medzi tieto spoločnosti patrí napríklad TESCO, MCDonald's, IBM, H&M a mnoho ďalších. Pri hľadaní práce na tomto portáli máš možnosť vytvoriť si životopis, pričom je vytvorená šablóna, do ktorej vpisuješ svoje údaje. Máš možnosť otestovať tu svoje vedomosti v sekcii Otestuj sa. Sú tu testy z rôznych oblastí, pomocou nich si môžeš overiť svoje znalosti. Test trvá približne 30 minút a bude to pre zamestnávateľov znak tvojej snahy a motivácie. Sú tu jazykové testy, ktoré poskytlo Centrum Jazykov, test motivácie, ktorý poskytla spoločnosť Power coaching, s.r.o., test projektového manažmentu a ďalšie. Testovania sa vykonáva jednoduchým kliknutím na kolónku Otestovať a následného volenia možností z testu. Portál Kariera.sk má rovnako ako aj ostatné online pracovné portály Facebookovú stránku, kde môžeš sledovať ich príspevky, novinky a napísať im správu v prípade akýchkoľvek otázok.

 

5. Sú na portáli Kariera.sk dostupné aj pracovné ponuky pre študentov, dôchodcov či mamičky na materskej?

Podľa zákona sa môžeš so zamestnávateľom dohodnúť, že budeš pracovať na skrátený pracovný čas. Čo to znamená? V práci stráviš namiesto 40 hodín týždenne len 20 alebo 30 hodín. Dĺžka pracovného času sa líši a zväčša sa odvíja od dohody. Na polovičný úväzok dnes u nás pracuje len niečo málo okolo 6 % zamestnancov. V čase písania článku bolo brigádnických ponúk a ponúk na skrátený úväzok v počte 443 vo všetkých lokalitách na Slovensku. Ak teda hľadáš prácu popri materskej, dôchodku, popri škole alebo popri zamestnaní, na tomto portáli máš na výber dostatok možností. Ako je to s prácou popri dôchodku? Fakt, že dosiahnete dôchodkový vek neznamená, že si nemôžete popri dôchodku prilepšiť nejakou brigádou. Dosiahnutie starobného veku neznamená, že musíte skončiť s prácou. Od roku 2018 to platí aj pre predčasných dôchodcov. Pribudla im možnosť privyrobiť si a neprísť pritom o predčasný dôchodok. Môžu pracovať na dohodu, ak výška odmeny nepresiahne 200 eur mesačne alebo 2400 eur ročne. Invalidný dôchodcovia nie sú nijak obmedzovaní, môžu pracovať aj poberať dôchodok. Pre mamičky na materskej je tiež možnosť privýrobku. Podľa zákona o poberaní materskej ale nemôžu na jednu zmluvu poberať materskú aj pracovať, a preto je potrebné zamestnať sa v inej firme, ako robia pred nástupom na materskú. 

 

6. Zverejňuje aj pracovné ponuky v zahraničí?

Práca v zahraničí je lukratívna možnosť hlavne pre mladých ľudí, ako si zarobiť napríklad na vlastné bývanie alebo na auto bez hypotéky. V zahraničí sú lepšie platové podmienky, či už sa tam rozhodneš ísť na celý rok, na viac rokov alebo len na letné prázdniny. Portál Kariera.sk má aj sekciu pre prácu v zahraničí, pričom Česká republika má osobitnú sekciu. V sekcii práca v zahraničí je zverejnených v čase písania článku 39 pracovných ponúk, pričom najviac pracovných ponúk je do Nemecka a Holandska. Väčšina zverejnených pracovných ponúk je pre mužov (murár, práca na stavbe, vodič nákladného automobilu, atď.). V lokalite Českej republiky máš dokonca možnosť zvolenia konkrétneho kraja.

 

Zhrnutie

Podľa informácií uvedených vyššie môžeme zhrnúť, že portál Kariera.sk je prehľadný, ponúka široké spektrum inzerovaných ponúka veľké množstvo pracovných pozícii po celom Slovensku. Oceňujeme, že ponúka aj práce v zahraničí, pretože je o tieto pozície veľký záujem hlavne u mladých ľudí, ktorí pri hľadaní práce určite používajú internet. Prajeme veľa úspechov pri hľadaní vysnívanej práce.

 

 

 

 

 • Registrácia
  • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
  • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

02.11.2020

Máme pre teba novinku: Online životopis

Brigada.sk prináša ďalšiu zo svojich praktických služieb pre brigádnikov. Práve teraz je to nová služba na tvorbu online životopisov. Čo všetko v sebe skrýva a ako ti bude nápomocná?

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis